03 grudnia 2017 22:28 | Aktualności

PROFESOR CZESŁAW STOBA Z WIZYTĄ W SZKOLE

Dnia 16 listopada 2017r. mieliśmy zaszczyt gościć na lekcjach biologii Profesora Czesława Stobę. Profesor był kierownikiem Kliniki Chirurgii Dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku, aktywnie pomagał w sferze medycznej mieszkańcom gminy, wiele osób ma w pamięci wybitnego chirurga, a przede wszystkim ciepłego, serdecznego człowieka.

Profesor przygotował dla nas wykład na temat historii chirurgii dziecięcej, od początków jej powstania, aż po czasy dzisiejsze. Dowiedzieliśmy się co jest najważniejsze w pracy z dziećmi i poznaliśmy ciekawe przypadki chirurgii, w których Profesor brał udział.

Na koniec, w ramach podziękowania za zaproszenie, uczniowie w prezencie otrzymali książkę współautorstwa profesora Stoby "Atlas chirurgii dziecięcej".

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i liczmy na więcej ciekawych wykładów.

Aleksandra Szweda

PROFESOR CZESŁAW STOBA Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE