04 listopada 2018 16:58 | Biblioteka

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Na dzień 24 października biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów klas pierwszych uroczystość „Pasowania na czytelnika”. Zawsze staramy się aby było to ciekawe wydarzenie, które zachęci młodych czytelników do korzystania z oferty biblioteki szkolnej. Obecny rok, ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej” pełen jest patriotycznych i niepodległościowych akcentów, dlatego biblioteka szkolna również włączyła się w rocznicowe obchody.

Tegoroczne „Pasowanie na czytelnika” – zmieniło się w „Pasowanie na Rycerza Książki”, a scenariusz zawierał liczne elementy patriotyczne. Dzięki zaangażowaniu i zdolnościom aktorskim klasy VI B, uczniowie klas pierwszych A i B bardzo ciekawie zostali wprowadzeni w świat książki. Przygotowane inscenizacje nie tylko przypomniały jak interesujący jest świat baśni i legend, ale nauczyły jak obchodzić się z książką, jak zachować się w bibliotece i co powinien wiedzieć uczeń korzystający z zasobów biblioteki szkolnej. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zaproponowanych rozsypankach i zagadkach na platformie learningapps. Roześmiane i zaciekawione buzie pierwszoklasistów świadczyły o miło spędzonym czasie, który na pewno zaowocuje nowymi czytelnikami. Bajkowe postaci pomogły w wyborze pierwszej książki i uczniowie opuścili bibliotekę jako czytelnicy. Bardzo dziękuję klasie VI b za duży wkład pracy i zaangażowanie jakim wykazali się przygotowując tegoroczne „Pasowanie na rycerza książki”.

Dziękuję wychowawczyniom: paniom M. Las i J. Bembnista za skorzystanie z zaproszenia. Paniom dyrektor: E. Bembnista i M. Sabisz za uświetnienie swoją osobą uroczystości pasowania.

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć.

Zofia Więcławska