Szkolne Koło "Caritas"

11 kwietnia 2017 00:24 | Szkolne Koło "Caritas"

DZIAŁANIA SZKOLNEGO KOŁA "CARITAS"

Wielki  post  poprzedzający Święta  Zmartwychwstania Pańskiego był dla naszego Szkolnego Koła „Caritas” okresem wzmożonych działań na rzecz potrzebujących w naszej okolicy i nie tylko.

Tradycyjnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbieraliśmy fundusze na dożywianie  ubogich dzieci w szkole i inne cele dobroczynne. 2-go kwietnia wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, której celem jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, ale również zwrócenie uwagi na samą ideę opieki hospicyjnej. Każdy darczyńca został obdarowany żonkilem.

Tradycyjnie we współpracy z Kołem „Caritas” działającym przy parafii Św. Marcina w Starej Kiszewie wzięliśmy udział w zbiórce żywności na rzecz biedniejszych rodzin w naszej parafii. Z zebranej żywności zostaną przygotowane paczki, które pomogą potrzebującym godnie spędzić święta. Jednocześnie w trakcie tych działań każdy mógł wspomóc chorą Kamilę. Dodatkowo w tym roku uczennice ze SKC przygotowały na sprzedaż palemki. Fundusze uzyskane ze sprzedaży zostaną wykorzystane na działania dobroczynne SKC.