Szkolne Koło "Caritas"

20 września 2017 15:04 | Szkolne Koło "Caritas"

WAKACYJNA DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

  1. Również w czasie wakacji SKC zadbało o osoby potrzebujące w naszej parafii. Podczas dwóch wakacyjnych niedziel udało się zebrać 1000 zł. W/w fundusze zostały przekazane ZKiW w Starej Kiszewie z przeznaczeniem dla dzieci potrzebujących.
  2. Członkinie SKC służyły swoją pomocą podczas „Letniego Festynu”, który został zorganizowany dla pensjonariuszy Środowiskowego Domu Opieki w Konarzynach.
  3. Duży wkład pracy i zaangażowanie włożyło SKC w organizację Dożynek Parafialnych, które odbyły się w ogrodzie parafialnym dnia 26.08.2017r. Do licznych atrakcji zaproponowanych przez głównego organizatora, dziewczęta ze SKC przygotowały stoisko z pracami Kamili Borkowskiej. Fundusze zebrane ze sprzedaży origami wykonywanych przez chorą na mukowiscydozę Kamilę w kwocie 1500zł zostały jej przekazane na wsparcie  kosztownego leczenia.
  4. Pomoc w organizacji spotkania dla kombatantów. W ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej Ksiądz Proboszcz Andrzej Taliński odprawił Mszę Świętą w intencji ofiar wojny. Następnie uczestnicy spotkali się w świetlicy parafialnej „Arka” na słodkim poczęstunku. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy gitarowym  akompaniamencie Księdza Proboszcza nadało spotkaniu uroczysty, a zarazem nostalgiczny charakter.

Zofia Więcławska

Przeczytano: 164 razy. Wydrukuj|Do góry