20 grudnia 2017 21:46 | Konkursy

ROZSTRZYGNIĘCIE DEKANALNEGO KONKURSU "SZOPKA BOŻONARODZENIOWA"

Dnia 15 grudnia br. w Bytonii nastąpił finał Dekanalnego konkursu na wykonanie szopek Bożonarodzeniowych. Jak co roku w konkursie rywalizują szkoły z całego  dekanatu zblewskiego. Spotkanie rozpoczęło się zaprezentowania krótkiej historii tworzenia szopek na Boże Narodzenie, od czasów Świętego Franciszka, aż po  współczesne tradycje polskie oraz europejskie. W  poszczególnych kategoriach rywalizowało od 20 do 30 szopek,bardzo miło nam poinformować, iż uczennica Eugenia Sosnowska (Ib) zajęła I miejsce w  w kategorii klas I-III. Pierwsze miejsce zdobyły również Beata Kowalczyk (VII a) oraz Dorota Kowalczyk (II a gim)w kategorii klas VII-III gimnazjum.
Konkurs przebiegał dwuetapowo, miał etap szkolny i dekanalny. Dnia 13 grudnia bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu. Komisja w składzie: Dyrektor: Ewa Bembnista, nauczyciele: Beata Data, Maria Las, Katarzyna Szulta, Oliwia Engler, Iwona Łęgowska, Joanna Ossowska oraz uczniowie: Kuba Zych, Zuzia Łęgowska, Agnieszka Skalska, Julia Kurecka, Paulina Kurkowska dokonali następującego werdyktu:

Klasy I-III
I miejsce- Krzysztof Marchewicz ( III a)
II miejsce-Eugenia Sosnowska( I a), Kornelia Jarzembska( I b)
III miejsce-Maksymilian Gdaniec ( I a) oraz Maja Gdaniec( 0 a ), Antonina Bławat( I b)

Błażej Branicki( I a) oraz Joanna Branicka ( III c)
Maja Rozgońska( III c)
Dominik Wołoszyk( III c)
Nikola i Oliwia Myszk ( III b)
Mariusz Dułak ( I a)
Mikołaj Łęgowski( 0 a)
Patryk Lorbiecki (II a) oraz Marcin Lorbiecki ( I B

Klasy IV-gimnazjum
I miejsce- Dorota Kowalczyk( II a gim) oraz Beata Kowalczyk (VII a)
II miejsce- Julia Warnke (VI a)
III miejsce- Majkowski Edek (II a gim) ,
Nikodem Grosz( 0a) oraz Robert Grosz (IV b)

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za uczestnictwo w konkursie. Szopki można odbierać przed świętami  ze szkolnej biblioteki. Nagrody zostaną wręczone w styczniu, a uczestnicy będą poinformowani o terminie.

Joanna Ossowska