Aktualności

23 listopada 2019 08:00 | Aktualności

SZKOŁA WŁĄCZA SIĘ W AKCJĘ "SZLACHETNA PACZKA"

Zespole Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie

w dniach

 25.11.2019 - 05.12.2019

w budynkach szkoły, przy wejściu

odbędzie się zbiórka, na rzecz

 "Szlachetnej Paczki".

W tym roku będzie prowadzona dla pana Jakuba - 83 letniego samotnego,

niepełnosprawnego mężczyzny.

 

POTRZEBA:  

1. ŻYWNOŚCI TRWAŁEJ (kasza, konserwy mięsne, makaron, konserwy rybne, mąka, warzywa w puszkach, dżem, ryż, olej, kawa, cukier, herbata itp.) 

2. OBUWIA(kozaki/buty zimowe- rozmiar: 44,) 

3. ODZIEŻY(ciepła kurtka, kalesony, podkoszulka, ciepłe ubrania- rozmiar: 170 cm, Uwagi: M/L) 

4. ŚRODKÓW CZYSTOŚCI 

5.KOC  

Historia Rodziny 

Pan Jakub ma 83 lata, mieszka sam w małym mieszkaniu. U mężczyzny panuje monotonia, nie może wyjść na dwór, jest schorowany, chodzi po domu, śpi oraz ogląda telewizję. Nie płaci rachunków, robi to jego sąsiadka. Stracił wcześniej dach nad głową i szybko szukał nowego w miarę taniego. Chciał podjąć pracę, ale nie był dyspozycyjny przez chorobę. Pan Jakub grał na basie w orkiestrze dętej oraz na akordeonie. Również komponował własne utwory. Mężczyzna starał się zmienić swoją dotychczasową sytuację poprzez znalezienie pracy, trafił do szpitala i nie mógł kontynuować poszukiwania zatrudnienia. Utrzymuje się z zasiłku stałego z MOPS-u. Po opłaceniu rachunków pozostaje mu 236 zł. 

Piękno Rodziny 

Pan Jakub grywa na akordeonie. Jest odważnym człowiekiem, który dość dużo przeszedł, żył w czasach PRL-u rodzice pana opuścili i go zostawili i musiał radzić sobie sam. Dobrze rozporządza pieniędzmi, aby starczyło na chleb. Jest uczciwy, życzliwy oraz podąża do celu.


Przeczytano: 153 razy. Wydrukuj|Do góry