27 listopada 2019 14:08 | Aktualności

SPOTKANIE KLASY 1A Z PREZES KOŚCIERSKIEGO POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

W miniony piątek (22 listopada), dzięki inicjatywie jednej z mam p. Joannie Knopa-Kreft, klasa 1a gościła Panią Prezes Kościerskiego Polskiego Czerwonego Krzyża - Jadwigę Zwarę. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega pomoc humanitarna, czym zajmuje się PCK, czym jest krwiodawstwo, na czym polega pierwsza pomoc i jak ważna jest ochrona zdrowia. Każdy uczeń dostał książeczkę nt. dbania o higienę jamy ustnej. Otrzymaliśmy też kolorowanki związane z ochroną zdrowia. Pani Jadwiga opowiedziała dzieciom o różnych aspektach swojej pracy i o tym, jak ważna jest pomoc drugiej osobie. Dzieci zostały zainspirowane do zaangażowania się w pomoc osobom starszym.

Po rozmowach przyszedł czas na integrację i zabawę, którą przygotowała i prowadziła p. Joanna Knopa-Kreft. Razem z gośćmi dzieci śpiewały piosenki i bawiły się w gry integracyjne.

Wizyta obu pań uatrakcyjniła jedną z lekcji realizowanych w ramach projektu edukacyjnego PAH "Godziny wychowawcze ze światem". Program ten ma na celu kształtowanie w młodych osobach postaw zgodnych z edukacją globalną, czyli solidarność, empatię, zrozumienie dla globalnych problemów.

Dziękujemy za zorganizowanie spotkania, przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

Oliwia Beling